top of page
Search
  • רינה להב

אי הרצונותדמיינו את עצמכם ביופיו השליו של אי ירוק שופע המעוטר בפרפרים צבעוניים, השוכן באמצע ים שליו.

כאן, בתוך התפאורה הציורית הזו, דמיינו את החיים האידיאליים שלכם חופשיים מהאחריות כלפי ההורים, הילדים ובני הזוג.

הגדירו הגשמה על רקע כנפיים מתנפנפות וגלים מרגיעים.

התיישרו עם האני האותנטי שלכם בנווה המדבר האידיאלי הזה, הציבו יעדים ברורים וצאו למסע של גילוי עצמי.

תנו לסביבה השלווה של האי הקסום הזה לעורר אותך לחשוף את הרצונות העמוקים ביותר שלך וליצור חיים המשקפים את השאיפות האמיתיות שלך.
בעשרים המוקדמות לחיי, חוויתי את ההתרגשות של מערכת היחסים הראשונה שלי, ואחריה נישואים בגיל 27. עם זאת, דרכי לא הייתה חפה מאתגרים – טיפולי פוריות, בגידות ואובדן אב עמדו על חוסני. כשהייתי בת 31, מצאתי את עצמי גרושה עם בת בת שלושה חודשים, מנווטת את תוצאותיו של פרק קשה בחיי.

במהלך העשור הבא, השקעתי את האנרגיה שלי לגדל את בתי ולהתקדם בקריירה שלי.

העצירה הפתאומית שהביאה התפרצות נגיף הקורונה אפשרה לי הזדמנות נדירה לעצור ולהרהר. בגיל 45 הייתה לי הבנה עמוקה - שנים של מצב הישרדות ומעבר ממשבר למשבר הותירו אותי מנותקת מהרצונות והזהות שלי. זהות שלעולם לא הכרתי.

נחושה לצאת למסע של גילוי עצמי, התחלתי לפרום את רבדי העבר שלי. במקום לשפוט את עצמי על הבחירות שלי, בחרתי להבין אותן בחמלה. מתוך החוויות שלי, מצאתי מטרה בהדרכת אחרים כסקסולוגית וכמטפלת זוגית.


דרך התבוננות פנימית, למדתי את החשיבות של חיים במודע ואותנטי. כששאלתי את עצמי שאלות קשות, התחלתי לבסס גבולות וערכים שיעצבו את עתידי. כבר לא הסתפקתי רק בקיום, שאפתי לשגשג ולנהל חיים נטועים במודעות עצמית ואהבה עצמית.


עם כל צעד קדימה, אימצתי את ההזדמנות ליצור חיים שהדהדו את הרצונות הכי עמוקים שלי.


המלחמה ואירועי ה-7/10 סימנו נקודת מפנה משמעותית בחיי. אני מתקשה לבטא את ההשפעה, אבל אני מרגישה דחף משכנע להיות נאמנה לעצמי, להתחבר לרצונות שלי ולהתמיד בלי לאבד את הצרכים שלי. זה כמו קול מתמשך שמנחה אותי להתמקד בגילוי עצמי, ליצור מרחב להתבוננות פנימית ולהבחין מה באמת מביא לי שלווה והגשמה, ללא תלות בהשפעות חיצוניות.


על ידי אימוץ הבהירות הפנימית הזו, אני יכולה ליזום שיחות אמיתיות עם העולם, למלא את האחריות שלי ולנווט את תפקידי כבת והורה באותנטיות. זה מסע של הבנה שאני חייבת לקחת על עצמי כדי למצוא את מקומי ביקום ולחיות בהתאמה עם האני האמיתי שלי.


גילוי הרצונות העמוקים ביותר של האדם הוא מסע אישי ומתוך התבוננות שיכול להוביל למודעות והגשמה עצמית עמוקה. להלן כמה רעיונות מורחבים כיצד אדם יכול לחקור ולחשוף את רצונותיו:


  1. רפלקציה מודעת: הקדישו זמן ייעודי להתבוננות פנימית ורפלקציה עצמית. שקול את חוויות העבר, ההישגים ורגעי השמחה שלך. חשבו על אילו פעילויות, מערכות יחסים או עיסוקים הביאו לכם את הסיפוק והסיפוק הרבים ביותר.

  2. להבהיר את הערכים שלך: זהה ותעדף את ערכי הליבה שלך. אילו עקרונות ואמונות הכי חשובים לך? הבנת הערכים שלך יכולה לספק בהירות לגבי מה שחשוב באמת בחיים ולהנחות אותך לקראת החלטות שמתאימות לאני האותנטי שלך.

  3. עקבו אחרי הסקרנות שלכם: שימו לב לדברים שמעוררים את סקרנותכם ומציתים בתוככם תחושת תשוקה. בין אם זה נושא מסוים, תחביב או מטרה מסוימת, חקירת מה שמרתק אותך יכולה לחשוף רצונות ותחומי עניין נסתרים.

  4. התמודד עם הפחדים שלך: לעתים קרובות, הרצונות העמוקים ביותר שלנו שזורים בפחדים ובחוסר הביטחון שלנו. התמודדות עם פחדים אלה והתייחסות אליהם יכולה לפתוח רצונות ושאיפות מודחקות שספק או חוסר ודאות העפילו עליהן.

  5. חפשו חוויות חדשות: צאו מאזור הנוחות שלכם וחשפו את עצמכם לחוויות ואתגרים חדשים. סעו למקומות לא מוכרים, נסה פעילויות חדשות או צור קשר עם קהילות מגוונות. אימוץ הלא נודע יכול לפתוח דלתות לרצונות ותשוקות שלא נחקרו.

  6. הקשיבו לאינטואיציה שלכם: שימו לב לתחושות הבטן ולקול הפנימי שלכם. האינטואיציה שלך יכולה לספק תובנות חשובות לגבי מה שבאמת מהדהד איתך ברמה עמוקה יותר. אמון באינטואיציה שלך יכול להוביל אותך לבחירות שמתיישרות עם הרצונות האותנטיים שלך.

  7. ניסוי ולמד: התייחסו לחיים כאל ניסוי מתמיד. היו פתוחים לנסות דברים חדשים, לקחת סיכונים וללמוד מהצלחות ומכישלונות כאחד. כל חוויה יכולה להציע שיעורים חשובים ולעזור לך לחדד את ההבנה שלך לגבי הרצונות האמיתיים


חודש מאי חגגתי יום הולדת, אני בת 48 , נראה לי לראשונה בחיי אני מתחילה להכיר את עצמי…

102 views0 comments

Comments


bottom of page